Меню

10-й міжнародний форум KYIV MEDIA WEEK завершився, але ми не прощаємося!

KYIV MEDIA WEEK вже вдесяте об'єднав представників аудіовізуальної індустрії з усього світу – традиційно у вересні, традиційно у Києві, але тепер в онлайн-форматі.
Протягом 14 годин прямого ефіру відбулось 14 подій – панельних дискусій, презентацій та зустрічей. 6 міжнародних впливових аналітичних агенцій підготували й презентували дослідження та огляди медіаринків від Азії до Латинської Америки ексклюзивно для KMW Global Marathon. Своїм унікальним досвідом із глядачами поділилися 50 представників найвідоміших міжнародних медіакомпаній із 23 країн світу. Також саме цього року форум зібрав рекордну кількість учасників – майже 3000 глядачів із 52 країн світу зареєструвалися для перегляду трансляції.

На численні прохання наших глядачів 6 та 7 жовтня відбудеться повторний показ усіх секцій KMW! Також у жовтні усі зареєстровані учасники KMW Global Marathon отримають White Paper – пост-огляд документ, у якому буде зібрано висновки презентацій та дискусій регіональних секцій, а також результати досліджень від міжнародних та локальних агенцій, здійснених спеціально для KMW.

Зареєструватися, щоб отримати лінк на додаткову трансляцію KMW та White Paper, можна тут.

KMW – проєкт компанії MRM, цього року проходив за підтримки Українського культурного фонду, а генеральним партнером виступив телеканал «Україна».

KYIV MEDIA WEEK Global Marathon

14 вересня форум відкривала національна дискусія «Сила креативу. Як побудувати стійку екосистему аудіовізуального бізнесу в Україні». У розмові взяли участь Олександр Ткаченко, Міністр культури та інформаційної політики України, Вікторія Ярмощук, засновниця KMW та CEO FILM.UA Group, Євгеній Бондаренко, директор холдингу «Медіа Група Україна», Іван Шестаков, директор зі стратегічного розвитку MEGOGO. Модераторкою виступила Анастасія Рахманіна, головна редакторка інформаційно-аналітичного видання та партнера форуму Media Business Reports (MBR), яке підготувало аналітичний огляд української аудіовізуальної індустрії. Спікери обговорили перспективи розвитку медіаіндустрії в Україні: шляхи об'єднання усіх гравців єдиною стратегією розвитку та побудови ефективної системи взаємовідносин, а також формування успішної ціннісної пропозиції України для глобального ринку.
Огляд світових тенденцій аудіовізуальної індустрії розпочався з Азійського регіону. Ключові аналітичні показники та підбірку найбільш показових кейсів Південної Кореї, Китаю та В'єтнаму на форумі представила K7 Media, міжнародна медіаконсалтингова компанія та багаторічний Інтелектуальний партнер KYIV MEDIA WEEK. У межах секції відбулася панельна дискусія, присвячена COVID-кризі, її впливу на ринкові показники та загальним зрушенням у кінотеатральному та телевізійному секторах. Марісса Ханафі (Marissa Hanafi), директорка з контенту та OTT, POPS Worldwide (В'єтнам і Таїланд), Цзінь-ву Хванг (JinWoo Hwang), засновник, президент і виконавчий продюсер, SOMETHING SPECIAL (Південна Корея), Мяо Мі (Miao Mi), директорка відділу досліджень, Houghton Street Media (Китай) розповіли, яким чином провідні гравці медіаринку адаптують свої бізнес-моделі відповідно до нових реалій, і як вони тепер вибудовують співпрацю з іншими країнами. Модераторкою дискусії виступила Мішель Лін (Michelle Lin), авторитетна експертка, голова департаменту Азії і Тихоокеанського регіону в К7 Меdia, із величезним досвідом в дослідженні форматів, різножанрових програм та вивченні специфіки регіональних ринків.

Третім блоком програми став зірковий inspiration talk «2020: новий "золотий вік" неігрових форматів» із Наталі Вог (Nathalie Wogue), міжнародною експерткою з розважальних форматів та медійних стратегій, яка керувала напрямом розробок у Fremantle France, була віцепрезидентом з форматів IMG Entertainment, а заснувавши власну компанію WOGUE, консультує таких світових гігантів, як ABC Studios, Fox, Canal+, RTL. Інтерв'юером розмови була Марія К'яра Дуранті (Maria Chiara Duranti), засновниця і директорка провідного італійського видання Formatbiz, що уже понад 10 років висвітлює новини про телевізійні формати, телеринки та телеіндустрію загалом.

Далі у фокусі уваги – медіаринки Східної Європи. Партнером секції стала відома міжнародна дослідницька компанія Glance, що спеціалізується на вивченні інсайтів про аудіовізуальний контент у цілому та на поведінкових тенденціях глядачів зокрема. Найсвіжіший аналітичний огляд регіону ексклюзивно для аудиторії KMW представила Авріл Блондело (Avril Blondelot), голова відділу досліджень контенту у Glance (Франція), а куратором секції та модератором панельної дискусії виступив Сімеон Мірзаянц (Simeon Mirzayantz), менеджер з міжнародних продажів Центральної та Східної Європи компанії. До обговорення ринку контенту Східної Європи долучилися: Петр Горкі (Petr Horký), чеський режисер-документаліст, Анна Івінська-Новак (Anna Iwinska-Nowak), голова відділу аналітики AVOD та SVOD польського національного мовника TVN, Ден Бечереску (Dan Becerescu), керівник напрямків девелопменту та довгострокових стратегій румунського телеканалу PRO TV, а також Алаа Елабаси (Alaa Elabasy), старший менеджер із продажів турецької медіакомпанії Madd Entertainment.
Наступна тема у програмі KMW Global Marathon – «Глобальні тренди контент-індустрії». Вірджинія Муслер (Virginia Mouseler) та Бертран Віллегас (Bertrand Villegas), співзасновники провідної швейцарської аналітичної компанії The Wit зосередилися на найцікавіших питаннях міжнародного медіаринку, окреслили найбільш знакові проєкти та тренди 2020 року та озвучили свої прогнози щодо напрямків його розвитку у найближчому майбутньому. У презентації вони представили аналітичне дослідження, що The Wit підготувала спеціально для KMW Global Marathon.

Центральна та Західна Європа і Велика Британія стали наступним оглядовим регіоном форуму. У межах секції розглянуто вплив пандемії на п'ять найбільших медіаринків – Велику Британію, Німеччину, Іспанію, Італію, Францію, а також країни Північноєвропейського регіону. Завдяки найсвіжішим дослідженням та інсайдерській інформації від міжнародної аналітичної компанії Ampere Analysis, учасники KMW Global Marathon дізналися, як виробники контенту успішно віднаходять альтернативні шляхи роботи під час карантину, продовжуючи знімати нові шоу, серіали і формати та виводити їх на локальний та міжнародний ринки. На запрошення Гая Біссона (Guy Bisson), виконавчого директора Ampere Analysis та провідного аналітика телеринків, до обговорення цих питань доєдналися: Лукас Грін (Lucas Green), директор з контенту Banijay Group, найбільшого міжнародного виробника контенту, що об'єднує понад 120 компаній по всьому світу, Флоріан Камгубер (Florian Kamhuber), виконавчий продюсер та сценарист провідної німецької медіакомпанії NEUESUPER та Філіппа Валлестам (Filippa Wallestam), контент-директорка Nordic Entertainment Group (NENT), північноєвропейської меідакомпанії, у складі якої 30 продакшн студій.

Inspiration talk Ютаро Кодзіми (Yutaro Kojima) – креативного директора із 20-річним досвідом у впливових медіакомпаніях світу, серед яких Facebook, Y&R New York, Dentsu Y&R Tokyo, and Saatchi & Saatchi London. Ютаро зосередився на актуальних проблемах, що хвилюють усіх, хто займається створенням контенту – як привернути увагу глядача в умовах надвисокої конкуренції на медіаринку. Він розповів про дієві концепти, які допомагають створити унікальний аудіовізуальний продукт, який здатен завоювати серця цільової аудиторії.
Наступний великий тематичний блок – аналітичний огляд та панельна дискусія з фокусом на медіаіндустрію США та Канади, організовані у партнерстві з C21 Media, всесвітньо визнаним у професійних колах медіавиданням. Куратором північноамериканської секції став Ед Воллер (Ed Waller), головний редактор C21 Media та журналіст національних британських видань The Guardian, The Independent та The Sunday Times. У фокусі секції – тренди Північноамериканського ринку, вплив Covid-19 на ТБ-індустрію з точки зору виробництва та міжнародної дистрибуції контенту, зростання ролі SVOD, та роль руху Black Lives Matter. У розмові взяли участь Марк Берман (Marc Berman), засновник та директор провідного аналітичного видання Programming Insider, Девід Сміт (David Smyth), медіаконсультант (колишній віце-президент та керуючий директор 20th Century Fox, голова відділу закупівель Sky 1), Бред Едгейт (Brad Adgate), медіаконсультант (колишній директор досліджень в Horizon Media).

Іще один inspiration talk програми KMW Global Marathon було присвячено зв'язку нових технологій та мистецтва, зокрема аудіовізуального. Зірковий гість форуму Тупак Мартір (Tupac Martir), розповів про природу креативності та місце інновацій; як VR, AR, голограми, штучний інтелект стають інструментами для творчості та як митці винаходять нові технології. На прикладі свого проєкту «Космос всередині нас» (Cosmos Within Us), що був представлений на Венеційському фестивалі, Тупак окреслив нові можливості для творців на майбутнє, які б забезпечували для глядачів та учасників проєктів унікальні враження та досвіди. Інтерв'юером розмови став Андрій Бабкін, креативний продюсер проєктів в галузі комунікацій та розважальних подій.

Завершальним блоком програми KMW Global Marathon стала презентація секції «Латинська Америка – простір можливостей: від теленовел до великого різноманіття контенту». Prensario International, одна з найвпливовіших міжнародних інформаційних та медіаконсалтингових компаній представила досягнення регіону на світовому медіаринку. П'ятеро топ-менеджерів компаній – провідних гравців медіаринку регіону – представили свої флагманські проєкти та поділилися досвідом ведення бізнесу в Латинській Америці. Серед них: Мануель Марті (Manuel Marti) – голова розвитку художніх проєктів Латинської Америки, Fremantle (Мексика), Патріція Ясін (Patricia Jasin) – віцепрезидентка TV Azteca International (Мексика), Естефанія Артега (Estefania Arteaga) – директорка з міжнародних продажів (Азія), Caracol International (Колумбія), Єлена Антоніні (Elena Antonini) – директорка з продажів та копродукції (Європа), Viacom CBS International Studios (Аргентина), Есперанса Гарай (Esperanza Garay) – генеральна директорка Mega Global Entertainment (Чилі / США). Експерти сфокусувалися на динаміці розвитку регіону, основних його перевагах, комерційних трендах та глобальному бізнесі, а також на нових жанрах (форматах, factual-контенті, фільмах), діджитальних проєктах, талановитих фахівцях по обидва боки екрана, які отримали міжнародне визнання. Також спікери розповіли, як залишатися актуальним на висококонкурентному ринку виробництва контенту навіть у непрості часи. Секцію модерував Фабріціо Феррара (Fabricio Ferrara), директор з міжнародного бізнесу Prensario.

Наприкінці насиченого дня відбулося символічне онлайн-святкування KMW Global Marathon – цього року KYIV MEDIA WEEK відзначив ювілейну 10-ту річницю, тож друзі та партнери форуму створили святкове відеопривітання, яке глядачі онлайн-форуму переглянули наприкінці трансляції 14 вересня.
15 вересня у межах KMW Special учасники форуму з усього світу мали нагоду долучитися до дискусії «Європейський погляд: хто сьогодні формує нові правила у медіабізнесі?», організованої за підтримки Європейського Союзу. Серед учасників обговорення: Ян Селлінг (Jan Salling, Данія), керівник BBC Studios Nordic Format & Productions, засновник та виконавчий директор компанії Missing Link Media та Андреас Вайзе (Andreas Weise, Німеччина), керівник ZDF-Landesstudioleiter Sachsen-Anhalt, політичний оглядач Heute Journal. Модератором дискусії виступив Євген Глібовицький, експерт із довготермінових стратегій, член Несторівської та Унівської експертних груп, Член Наглядової ради Національної суспільної телерадіокомпанії України. Спікери спробували визначити нові ролі різних медіа, які сьогодні фактично моделюють картину майбутнього на індивідуальному та глобальному рівнях.

Також у межах KMW Special відбулася панельна дискусія «Новини, фейки, маніпуляції, а також місце позитивної інформації в інформаційних програмах» – відповіді на гострі питання актуального інформаційного простору шукали учасники дискусії Оксана Дихніч (ICTV, Україна), Пітер Померанцев (LSE, Велика Британія), Ева Цукер (NRC, Нідерланди) та модератор Павло Новіков (Радіо НВ, Україна). Під час розмови учасники розглянули способи подання інформації у новинах та інформаційних програмах та проаналізували програмну політику телеканалів та інших ЗМІ у контексті нових світових реалій. Секція організована за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).
Дискусія «Контент, що змінює світ. Історії успіху та перспективи української аудіовізуальної індустрії» також відбулася за підтримки USAID. Своїм професійним досвідом поділилися представники соціально значущих українських телесеріалів, які були першопрохідцями на телебаченні, мали успіх серед широких кіл глядачів та значно привернули увагу громадськості до порушених тем. У розмові взяли участь: Олена Канішевська, директорка департаменту виробництва телевізійних програм на каналі «Україна» (т/с «Відважні»), Олексій Гладушевський, креативний продюсер Starlight Originals Content (т/с «Перші ластівки», Новий канал), Наталка Ворожбит, сценаристка (т/с «Спіймати Кайдаша», СТБ), Роман Лукін, креативний продюсер телеканалу ТЕТ (т/с «Євродиректор»). Модерувала розмову Віра Костенко-Кузнєцова, керівник медіанапрямку Ukraine Confidence Building Initiative.

Про унікальні можливості міжнародного співробітництва учасники KMW Special мали нагоду дізнатися під час зіркового inspiration talk «VFX та анімація в Канаді. Можливості для копродукції» за підтримки Посольства Канади в Україні та Української кіноасоціації (УКА). Спікерами секції стали провідні канадські VFX-професіонали, за плечима яких – робота над легендарними блокбастерами Netflix, Marvel та Disney: Нейшо Алі (Neishaw Ali) – засновниця та президентка SPINVFX – провідної міжнародної компанії з виробництва візуальних ефектів, яка працювала із проєктами «Гра престолів» (Game of Thrones), «Фарго» (Fargo), «Дивні дива» (Stranger Things) та ін.; Уеслі Сьюелл (Wesley Sewell) – володар премії The Lumiere Award VFX-супервайзер світових блокбастерів Marvel: «Залізна людина» (Iron Man), «Месники» (The Avengers) та «Тор» (Thor) та інших проєктів. Модератор сесії – Єгор Борщевський, продюсер та генеральний директор POSTMODERN Digital, провідної української CG&VFX-компанії, що входить до складу FILM.UA Group. З огляду на обмежені можливості міжнародної співпраці у зв'язку із пандемією, та в очікуванні ратифікації Угоди про спільне виробництво аудіовізуальних творів між Україною та Канадою, дискусія про співпрацю в анімації та візуальних ефектах стала дуже актуальною для всіх учасників.
ДЯКУЄМО, ЩО ВИ БУЛИ З НАМИ!

ДО ЗУСТРІЧІ НА KYIV MEDIA WEEK 2021!

KYIV MEDIA WEEK Global Marathon організовано компанією MRM за підтримки Українського культурного фонду. Позиція Українського культурного фонду може не збігатись з думкою авторів.

Секції, присвячені європейському регіону, підготовлено за підтримки Європейського Союзу. Її зміст є виключною відповідальністю організаторів і не обов'язково відображає погляди Європейського Союзу.

Inspiration talk за участі Тупака Мартіра проводився за підтримки агенції The Catalysts.

Media Business Reports (MBR) є головним інформаційно-аналітичним партнером KYIV MEDIA WEEK та платформою онлайн-трансляції форуму.

Генеральний партнер KMW – Канал «Україна».